שמאי מקרקעין בדרום

תהליך נכון של רכישה או מכירה של נכס מתחיל בהערכת הנכס. בין אם אתם בוחנים את מגמות השווי בשכונה או מנסים להבין כמה הנכס שלכם באמת שווה, דוח שמאות מקיף ומקצועי יעזור לכם לנווט בין המורכבות של תהליך הקנייה או המכירה. אם אתם רוצים לדעת כל מה שצריך על דוח שמאי מקרקעין בדרום אז כדאי שתמשיכו לקרוא או תיצרו קשר עם עו"ד מורן אטיאס, שמאית מקרקעין אשר זמינה עבורכם לייעוץ והכוונה בדרך לעסקה בטוחה.

דוח של שמאי מקרקעין בדרום

בדיקה של הנכס הנמכר היא חלק חיוני בכל עסקה. שמאי מקרקעין בדרום ירשום פירוט מלא של מאפייני הנכס הכולל:

·         תיאור הנכס- שטחו, הקומה בו הוא ממוקם, כיווני אוויר, מצבו הפיזי ועוד.

·         תיאור הסביבה- מה מצוי בסביבה הקרובה של הנכס לרבות סמיכות למבני ציבור וקירבה לשטחים פתוחים.

·         תיאור המצב התכנוני- מהן זכויות הבניה בנכס הנגזרות מתכניות החלות על המקרקעין.

·         תיאור המצב הרישויי- פירוט היתרי הבניה שניתנו לגבי הנכס. ציון האם מדובר במבנה המיועד להריסה.

·         תיאור המצב המשפטי של הנכס- פירוט מסמכים קניינים כגון נסח טאבו, מסמכי בית משותף, אישור זכויות, הסכמי מכר, הסכמי שכירות, חוזה חכירה ועוד.

·         תיאור הגורמים, העקרונות והשיקולים לפיהם נקבע השווי.

·         הצגת נתוני ההשוואה על בסיסם נקבע השווי.

מה היא מטרת הדוח של שמאי מקרקעין בדרום ?

לשומות מקרקעין מטרות שונות וביניהן עריכת שומה טרום רכישה לקונים פוטנציאליים המבקשים לדעת מה הם רוכשים, לצורך קבלת משכנתא, ערעור על היטל השבחה, השגות על שומות של רמ"י, הגשת התנגדויות, הערכות שווי לצורך חלוקת עיזבון ועריכת צוואה, קביעת תשלומי איזון בבתים משותפים, עריכת שומות לבחינת היתכנות כלכלית של פרויקטים ועוד.

מומלץ לכל צד בעסקה להסתמך על הערכת השמאי מטעמו, כדי להיות בטוח כי הערכת שווי הנכס היא מדויקת ואובייקטיבית בהתאם למצבו של הנכס. להזמנת הערכה מקצועית של שמאי מקרקעין בדרום, מוזמנים ליצור קשר עם המשרד של עו"ד מורן אטיאס, שמאית מקרקעין.

logo בניית אתרים