שמאי מקרקעין במרכז

הערכת שווי הבית באופן אובייקטיבי ניתנת ללקוח ולמלווה המשכנתא על ידי שמאי מקרקעין במרכז. שמאי מקרקעין יכול לתת מידע לרוכשים פוטנציאליים על הנכס המבוקש והתאמת המחיר הנכון לאותו נכס. שמאי מקרקעין יכול לסייע ללקוח לקבוע את ערך הנכס אותו הוא מעוניין למכור, כך שבעת המכירה גם הקונה וגם המוכר לא ירגישו מרומים. הערכה מקצועית של משרדנו יכולה לסייע לשני הצדדים בניהול משא ומתן לגבי מכירת הנכס במחיר האופטימלי עבור שני הצדדים.

אילו כישורים צריכים להיות לשמאי מקרקעין?

על מנת לקבוע את שווי הנכס, שמאי מקרקעין במרכז עורך השוואה על ידי ניתוח מכירות קודמות של נכסים דומים באזור. שמאי צריך להיות בעל מגוון רחב של יכולות וטכניקות על מנת להצליח כשמאי מקרקעין וביניהם-

מיומנויות אנליטיות: הערכות כמה שיותר מדויקות שלוקחות בחשבון את כל המרכיבים והמאפיינים המשמעותיים של הנכס, כגון השוואה עם נכסים דומים, על ידי ביצוע מחקר, איסוף נתונים, השוואה ביניהם והסקת מסקנות.

מיומנויות תקשורת: בעת יצירת שומות מקרקעין להערכת שווי ללקוחות, כישורי כתיבה ותקשורת חזקים חיוניים.

יכולות מתמטיות: עבודתו של שמאי מקרקעין כוללת ניתוח רב של נתונים הניתנים למדידה כגון מטרים רבועים, יחידות אורך, יחידות נפח, תמורות המשפיעים על ערך הנכס. כישורים מתמטיים מועילים בחישוב כל הנתונים הרלוונטיים.

יכולות סדר וארגון: השמאי אמור להיות מסוגל לטפל ולארגן מגוון רישומים ומסמכים ולקטלג את המידע שנאסף באופן נכון.

איזה מידע אוסף שמאי מקרקעין במרכז בעת ביצוע הבדיקה?

שמאי מקרקעין במרכז אוסף נתונים על הנכס כדי לייצר הערכה יסודית של שווי הנכס. בין הנתונים:

·         מצבו הפיזי של המבנה והנכס.

·         מצבו הרישוי של הנכס (היתר בניה והתאמתו לבנוי בפועל).

·         מצבו התכנוני של הנכס (התכניות שחלות על החלקה/מגרש).

·         סביבת הנכס.

·         מצבו הקנייני (משפטי) של הנכס.

·         נתוני השוואה (נתוני מכר או ושכירות של נכסים דומים).

בעזרת המידע שנאסף, השמאי יכול ליצור דו"ח שמאות המכונה "שומת מקרקעין". זקוקים להערכת שמאי מקצועי? צרו קשר עם עו"ד מורן אטיאס, שמאית מקרקעין מוסמכת.

 

logo בניית אתרים