הערכת שווי

חשיבותן של הערכות שווי נכסים

קונים או מוכרים נכס? רוצים לערוך חלוקת עיזבון? לדעת כמה שוות זכויות בניה? עסקאות במקרקעין מהוות עסקאות חשובות וגדולות במהלך חייו של אדם. קיימת חשיבות עליונה לבחון את שווי הנכס בטרם עריכת פעולה כלשהי. קיימת חשיבות גם לבחינת מצבו התכנוני, הרישויי, המשפטי ומצבו של הנכס בפועל. כך ניתן לבחון את רמת ההתאמה בין הציפייה שלכם ביחס לנכס לבין המציאות. כן, ניתן לאתר חריגות בניה. אם אתם מחפשים למכור את הנדל"ן שלכם ברווח, מומלץ מאוד לבצע הערכת שווי נכס כדי לקבוע את ערכו המדויק ולקבוע מחיר מכירה מתאים. בעלי נכסים רבים נוטים להעריך יתר על המידה את הבתים או הדירות שלהם, מה שמוביל לרוב לחוסר עניין של קונים פוטנציאליים והנכס לא נמכר. כדי להימנע מכך ומרכישת נכס המהווה "חתול בשק", חיוני לקבל הערכה מקצועית ומדויקת של שמאי מקרקעין כדי לבחון את מחירו האמיתי של הנכס.


משרדנו עורך הערכות שווי שונות לנכסים שונים ובניהם, דירות מגורים, חנויות, משרדים, מגרשי בניה לשימושים השונים, הערכת שווי של זכויות בניה לצורך תשלומי איזון בבית משותף, הערכת דמי שכירות ראויים, הערכת שווי להליך של כינוס נכסים, הערכת שווי להליך של פירוק שיתוף ועוד.


על פי מה מוערך שווי הנכס?

תהליך הערכת השווי מכיל גורמים שונים ומשקלל אותם בהתאם וביניהם, גודל (שטח הנכס), מצבו הפיזי של הנכס, שיפוצים שבוצעו, מיקום ביחס לשכונה ולבנין, נגישות לתחבורה ציבורית, שירותים קרובים לרבות שימושים ציבוריים, תשתיות, מספר חדרים, כיווני אוויר, זמינות חניה, מחסן, מעליות ועוד. בנוסף, נבחנת קיומה של יתרת זכויות בלתי מנוצלת. כן, נבחן רישומו הקנייני של הנכס (טאבו/ רשות מקרקעי ישראל/ חברה משכנת), האם בנכס מקודמת תכנית להתחדשות עירונית ועוד.


חובה להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה

כאשר מחפשים הערכת שווי נכס, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים שיבצעו הערכה מקיפה. על שמאי מקרקעין לבדוק היתרים, חריגות בנייה, תשריטים, תכניות (תב"עות, תמ"א וכיוצ"ב), זכויות קנייניות ולנתח עסקאות שבוצעו ועסקאות מוצעות וזאת על מנת להגיע לשוויו האמיתי של הנכס. לעתים קרובות, נחשפות חריגות בניה ואי התאמות אשר יכולות להשפיע באופן מהותי על שוויו של הנכס. שמאי מקרקעין הפועל מטעמכם יספק שקיפות מלאה לגבי מצבו הנוכחי של הנכס ושווי השוק שלו. דבר זה מבטיח שהנכס מתומחר נכון ושאתם לא רוכשים נכס ביותר משווי השוק שלו או מושך אליו קונים רציניים שמכירים בערך שלו, ובסופו של דבר ממקסם את הסיכוי שלכם למכור במחיר הוגן.

logo בניית אתרים